W ciągu ostatnich 3 tygodni trwały intensywne treningi i przygotowywania druhów naszej jednostki przed gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi. Zawody składają się z dwóch konkurencji: ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej 7x50m, które należy wykonać w najkrótszym czasie bez punktów karnych. Oprócz treningów nasi druhowie wieczorami przygotowywali także sprzęt i przeszkody potrzebne do wyposażenia toru. Treningi naszych strażaków cieszyły się  dużym zainteresowaniem widzów -mieszkańców Klęczan.

Trud ćwiczeń nie poszedł na marne. W niedziele 23 września na stadionie sportowym w Zagórzanach drużyna w składzie: Paweł Klima – przodownik roty 1/tyczki, Maciej Przybyłowicz – pomocnik przodownika roty 1/rów, Szczepan Piecuch – przodownik roty 2/ściana, Mateusz Czekański – pomocnik przodownika roty 2/łącznik węża W-52, Grzegorz Wasilewski – rozdzielaczowy/łącznik węża W-75, Artur Czekański – łącznik/płotek lekkoatletyczny, Łukasz Hycnar – mechanik/równoważnia i Andrzej Czeluśniak – dowódca drużyny/trener w swoim pierwszym starcie w zawodach sportowo-pożarniczych odniosła zwycięstwo i została mistrzem gminy Gorlice w grupie A (mężczyźni od 16 lat).

Zawody stały na bardzo wyrównanym poziomie, 3 drużyny na pudle medalowym dzieliło od siebie zaledwie 1,15 sekundy, a różnica między pierwszym i drugim miejscem wyniosła 0,2 sekundy. Kolejność miejsc w grupie A przedstawia się następująco:

1. OSP Klęczany,

2. OSP Szymbark,

3. OSP Dominikowice,

4. OSP Bielanka,

5. OSP Kwiatonowice,

6. OSP Zagórzany,

7. OSP Bystra.

Zawody rozgrywane były także w grupie C (kobiety od 16 lat), gdzie kolejność przedstawia się następująco:

1. OSP Bystra,

2. OSP Szymbark,

oraz wśród młodzieżowych drożyn sportowo-pożarniczych (od 11 do 16 lat) gdzie kolejność przedstawia się następująco:

wśród chłopców:

1. OSP Kobylanka,

2. OSP Kwiatonowice,

3. OSP Dominikowice,

wśród dziewcząt:

1. OSP Kobylanka,

2. OSP Bystra,

3. OSP Dominikowice.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny były: puchar, dyplom i 4 odcinki węży pożarniczych. Wygrana premiuje także naszą jednostkę do występu w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się w 2013 roku w Moszczenicy.

Nie było by wygranej bez udziału Henryka Piecuch, Jana Wójtowicza i Wojciech Hycnara którzy brali udział w treningach lecz z przyczyn obiektywnych nie mogli uczestniczyć w zawodach.

Wielkie podziękowania kierujemy do OSP Kobylanka za pomoc w starcie i przekazane doświadczenie.

tekst opracował: czeles

zdjęcia: Agnieszka Wasilewska