Chciałbyś indywidualnie przypisać dzwonek syreny strażackiej jako dzwonek powiadomień SMS? jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym android to nic prostszego wystarczy, że postąpisz wg. kilku wskazówek. Podany opis dotyczy strażaków OSP jak i PSP. Można zastosować powiadomienia indywidualnie do potrzeb.

W pierwszej kolejności pobierasz gotowy dźwięk syreny strażackiej (użyj PPM i wybierz zapisz element docelowy jako lub zapisz element). Następnie logujesz się do marketu play z komputera lub telefonu komórkowego i pobierasz aplikację Fire Alert 2. Pobierasz ją i instalujesz.

Po udanej instalacji przechodzisz do ustawień aplikacji w telefonie i konfigurujesz w odpowiedni sposób:

  1. Tworzysz nowy profil poprzez „Add Triger”
  2. Wybierasz typ powiadomienia, w naszym przypadku będzie to „Message (SMS/MMS/Email)
  3. Definiujesz nazwę wyświetlania alertu, czyli w pole „Name of the trigger” wpisujesz przykładowo „Alarm pożarowy !!!” Pozostałe pola do wpisania tekstu zostawiasz puste, ponieważ musiałbyś identycznie wpisać treść wiadomości co przychodzący sms z powiadomienia selektywnego, aby alert został rozpoznany i zadziałał poprawnie! Aby uniknąć pomyłki nie ma potrzeby dalszego wypełnienia tekstem.
  4. Ustawiasz najwyższy priorytet czyli „1 hight”
  5. Opcjonalnie dostosowujesz kolory alertu do wyświetlania wiadomości.

Kolejny etap przewiduje ustawienia wybranego dźwięku, w tym celu zmień u góry ikonę ustawień na logo głośnika i wybierz pożądany dźwięk:

6. Prawdopodobnie nie będziesz chciał użyć standardowych dzwonków, lecz wcześniej pobraną syrenę alarmową. Szukając dzwonka w standardowej lokalizacji dźwięków systemowych będzie go brakowało, więc musisz zrobić prosty zabieg, mianowicie:

a) przechodzisz do lokalizacji swojej karty pamięci, najczęściej znajduje się to w folderze „Moje pliki”

b) tworzysz poprzez telefon scieżkę folderów która ma wyglądać tak: /media/audio/notifications

c) do folderu notifications wrzucasz plik dźwiękowy z syreną strażacką. Teraz przechodzimy do ponownych ustawień Fire Alert 2 na ikonkę głośnika i wybieramy dźwięk powiadomienia.

7. Opisany wyżej sposób powoduje możliwość wybrania żądanego dźwięku z głównego folderu.

8. Kolejną opcjonalną sprawą jest ustawienie rodzaju wibracji oraz natężenia dźwięku podczas alarmu SMS.

Życzymy jak najmniej wyjazdów 😉