Od 3 lat z powodzeniem startują uczniowie naszej szkoły w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku eliminacje strefowe w ZS w Klęczanach wygrali: Szymon Czerwień w grupie uczniów z klas 1-6 (grupa 1) i Wojciech Hycnar w  grupie uczniów klas gimnazjalnych (grupa 2).
W eliminacjach szczebla gminnego ZS w Klęczanach reprezentowali Szymon Czerwień – grupa 1 oraz Wojciech Hycnar i Grzegorz Góra. Pierwsze miejsce w grupie 1 zajął Szymon Czerwień i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, drugie miejsce w grupie 2 zajął Wojciech Hycnar. 11 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe konkursu OTWP w których trzecie miejsce w grupie 1 zajął Szymon Czerwień. Był to pierwszy start Szymona w eliminacjach OTWP i od razu zakończył się dużym sukcesem. Życzymy wszystkim którzy startowali w turnieju  kolejnych sukcesów i mamy nadzieje, że w kolejnych eliminacjach wystartuje większa liczba uczniów.